Subskrypcja:Wiadomości Komentarze

You Are Here: Home » Aktualności, Urząd Miasta Węgrowa » Problem budowy Galerii Mistrza Jana

Jak się okazuje, nie wszyscy są zadowoleni z budowy nowego pawilonu handlowego w Węgrowie. Według mieszkańców okolicznych bloków prace powodują dokuczliwy hałas, co jest, ich zdaniem, bagatelizowane przez burmistrza Węgrowa.

Żarówki wypadają

– Zgłaszaliśmy uciążliwość budowy. Nasz budynek trzęsie się do tego stopnia, że żarówki wypadają z kloszy. Nikt się nie interesuje tą sprawą. Liczy się tylko to, aby centrum powstało. W tych blokach mieszkają ludzie, hałas jest bardzo uciążliwy – mówiła na wrześniowej sesji rady miasta Wanda Supeł, mieszkanka bloku przy ulicy Kard. St. Wyszyńskiego, sąsiadującego z powstającą budową. Kwestionowano czas budowy, który zdaniem okolicznych mieszkańców jest nienormowany. Czasami prace trwają do 23.00. Wnioskowano, aby prowadzono je od 8.00 do 17.00.

Mieszkanka pytała także, dlaczego nikt nie zwrócił się do węgrowian o zgodę. – Czy było zebranie w tej sprawie? Czy ktoś nas o tym poinformował? Nie. Takie spotkanie powinno się odbyć. My nie mieliśmy nic do powiedzenia. Ja chodziłam do burmistrza i prosiłam. Z tytułu uciążliwości należy się nam odszkodowanie – dodała W. Supeł.

Wszystko zgodnie z prawem

Burmistrz Węgrowa, Jarosława Grenda, zaznaczył, że budowa jest jak najbardziej legalna i prowadzona na podstawie ważnego pozwolenia. – Proszę państwa, są przyjęte obwieszczenia zgodnie z prawem. Dyskusja była powszechna. Cisza nocna trwa od 22.00 do 6.00. Są takie przypadki przy budowach, że prace wymagają ciągłego betonowania. Trudno mi uznać taką sytuację za zakłócenie ciszy nocnej – odpowiedział J. Grenda. Burmistrz podkreślił także fakt, iż Wanda Supeł jest jedyną mieszkanką, która zgłosiła się do niego z tym problemem. Pomimo tego W. Supeł utrzymywała, że wiele osób było w tej sprawie w Urzędzie Miasta. Jeśli budowa będzie szczególnie uciążliwa, burmistrz obiecał, że zwróci się w tej sprawie do kierownika budowy.

Głos w sprawie budowy galerii zabrał także mecenas Stanisław Cieciera, radca prawny urzędu, mówiąc, że kompetencje burmistrza nie pozwalają mu na rozstrzygnięcie tego sporu. Jeśli inwestor narusza interesy mieszkańców, to powinni się oni zgłosić bezpośrednio do niego, a następnie do sądu w celu zgłoszenia szkody. W obronie węgrowian wypowiedział się radny Andrzej Grabek, mówiąc, że konkretne godziny budowy powinny obowiązywać. – Gospodarzem miasta jest burmistrz, inwestor bardziej będzie liczył się z jego zdaniem – podkreślił radny.

Czekanie w spokoju

Mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż ukończenie budowy przewidziane jest na kwiecień 2013 r.

3 Comments

 1. Nie ważne pisze:

  Teraz ta Pani narzeka, a jak będzie otwarcie to na pewno pierwsza stanie w kolejce po jakieś prezenty jeśli będą dawać.
  Niestety gdzie budowa tam i hałas i trzeba jakoś sobie z tym radzić.

 2. Jarek pisze:

  Pani Małgorzato,proszę o poprawienie zdania ,,wnioskowano,aby [pracowano] może na prowadzono je od …….Nie czepiam się ,ale tak chyba będzie bardziej poprawnie .Pozdrawiam

 3. Małgorzata pisze:

  Poprawione.

Dodaj komentarz

© 2012 Głos Węgrowa i okolic · Subskrypcja:WiadomościKomentarze · Administrowany przez Theme Junkie · Powered by WordPress